Umowa na wyłaczność

Agent nieruchomości na wyłączność

Nasze biuro współpracuje z klientami w oparciu o umowę z klauzulą wyłączności. Oznacza to, że zatrudniasz profesjonalistę reprezentującego wyłącznie twoje interesy, który zapewni Tobie unikalną usługę i spersonalizowane doradztwo w trakcie całego procesu sprzedaży lub zakupu nieruchomości. Oto osiem konkretnych powodów, dlaczego warto zatrudnić nas na wyłączność przy sprzedaży nieruchomości:

1. Uzyskanie wyższej ceny nieruchomości

Agentowi zależy na uzyskaniu jak najwyższej ceny sprzedaży nieruchomości, a nie tylko na szybkiej sprzedaży. Agent angażuje się w negocjacje z kupującymi starając się uzyskać najlepszą cenę. Wysokość jego wynagrodzenia zależy od wynegocjowanej ceny transakcyjnej. W przypadku umowy otwartej agenci przede wszystkim chcą działać szybko, ponieważ wynagrodzenie otrzymają tylko jeżeli jako pierwsi znajdą kupującego, co nie sprzyja uzyskaniu optymalnej ceny, ani zaangażowaniu własnego czasu i środków w promowanie oferty.

2. Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Agent zatrudniony na wyłączność uczestniczy w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży od samego początku – weryfikuje stan prawny i techniczny nieruchomości, opracowuje indywidualny plan marketingowy, w zależności od potrzeb przygotowuje profesjonalne zdjęcia nieruchomości, wirtualny spacer, film, prezentację nieruchomości, dom otwarty. Znając rynek lokalny wie jakie nieruchomości stanowią konkurencję dla jego oferty.

3. Większy zasięg oferty poprzez współpracę z innymi agentami

Agentowi pracujący na wyłączność dąży do sprzedania nieruchomości na jak najlepszych warunkach. Dzieli się więc ofertą z jak największą liczbą agentów i inwestorów, dzięki czemu zyskuje ona większą ekspozycję na rynku. Za pomocą systemu wymiany ofert Multi Listing System oferta dostępna jest w kilkuset lokalnych biurach. Dodatkowo poprzez wprowadzenie oferty do systemu RE/MAX oferta ma zasięg międzynarodowy i dostępna jest dla agentów RE/MAX na całym świecie.

4. Skrócenie okresu sprzedaży

Poprzez aktywne działania agenta, szeroką dystrybucję oferty i współpracę z innymi pośrednikami, oferta znajduje potencjalnego nabywcę w krótszym czasie i przez to sprzedaje się szybciej.

5. Maksymalna promocja nieruchomości

W sytuacji, w której agent jest pewien, że jego czas oraz nakłady finansowe na promocję oferty zwrócą się po finalizacji transakcji, w pełni angażuje siebie i zespół w sprzedaż nieruchomości. Korzysta przy tym z całego wachlarza możliwości zamieszczając i promując ofertę na kilkudziesięciu największych portalach ogłoszeń nieruchomości i w mediach społecznościowych. Wykorzystuje też osobiste kontakty z innymi agentami i inwestorami. Umieszcza na nieruchomości baner z informacją, organizuje dni otwarte, udostępnia dedykowane materiały marketingowe.

6. Szybki przepływ informacji i lepsza komunikacja

Agent staje się dedykowanym opiekunem nieruchomości i zobowiązuje się do informowania właściciela o wszelkich podejmowanych działaniach i etapie, na jakim znajduje się sprzedaż nieruchomości. Współpraca z jednym agentem pozwala też łatwiej ustalić spójną strategię sprzedaży. Agent daje wskazówki i na bieżąco rozwiązuje pojawiające się problemy razem z klientem, uwzględniając przy tym wszelkie życzenia klienta. Klient z kolei kontaktuje się tylko z jednym agentem, którego zna i którego sam zatrudnił.

7. Oszczędność czasu

Agent reprezentuje właściciela przy prezentacjach nieruchomości i domach otwartych rejestrując każdego klienta oglądającego nieruchomość i przygotowując okresowe raporty z przeprowadzonych prezentacji. Organizuje pomoc w sprawach formalnych w zakresie zgromadzenia niezbędnej dokumentacji wymaganej do transakcji. Organizuje też konsultacje z rekomendowanym doradcą kredytowym czy notariuszem.

8. Większa liczba potencjalnych kupujących

Ponieważ agent RE/MAX jest zatrudniony na wyłączność pracuje jedynie dla swojego klienta (sprzedającego) i nie pobiera wynagrodzenia od kupującego. Zwiększa to ilość zainteresowanych kupujących – dla nich nie ma wówczas znaczenia, czy kupują bezpośrednio czy poprzez agencję.

Agent RE/MAX na wyłączność to twój osobisty agent i gwarancja kompleksowej obsługi na najwyższym poziomie. Bezpieczeństwo transakcji od momentu podpisania umowy pośrednictwa do momentu przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi.

Na koniec warto zastanowić się, czy agent biorący wynagrodzenie od każdej strony transakcji reprezentuje lepiej sprzedającego, czy kupującego, a może działa we własnym interesie? My pobieramy wynagrodzenie tylko od naszego klienta. W naszym działaniu nie ma miejsca na jakikolwiek konflikt interesów.

pixel