DOM OTWARTY

 

Dom otwarty

Prezentacja nieruchomości wielu potencjalnym kupującym jednocześnie

Dom Otwarty (drzwi otwarte) to wydarzenie organizowane przez agentów nieruchomości. W USA czy w zachodniej Europie „open house” to doskonale znana wszystkim forma prezentacji domu, apartamentu, czy mieszkania. Agenci RE/MAX organizują domy otwarte także w Polsce i to już od ponad 10 lat.

Ta forma marketingu nieruchomości kierowana jest zarówno do kupujących, jak i innych pośredników poszukujących nieruchomości na zlecenie swoich klientów.

Jest to nie tylko dobre i bardzo wygodne rozwiązanie dla właścicieli, którzy nadal zamieszkują nieruchomość.

Dom otwarty umożliwia pokazanie nieruchomości (pod nieobecność właściciela) większej liczbie zainteresowanych jednego dnia, w ciągu zaledwie kilku godzin.

Jakie są inne korzyści?

Chyba najważniejszą jest rozeznanie faktycznego zainteresowania ofertą na rynku, zarówno wśród kupujących, jak i innych pośredników. Jeżeli jest ono wysokie, można spodziewać się nawet kilku ofert od kupujących. Jeżeli brak zainteresowania, to jest to sygnał aby przemyśleć założenia sprzedażowe.

Kiedy organizujemy dom otwarty?

Domy otwarte zwykle organizowane są późnym popołudniem (wiosną, latem) lub w soboty do południa lub we wczesnych godzinach popołudniowych. Chodzi oczywiście o prezentację nieruchomości i jej otoczenia przy naturalnym świetle dziennym.

Wymaga to oczywiście odpowiedniej organizacji i wypromowania wydarzenia przez agenta prowadzącego dana ofertę.


Zaproszenia na dom otwarty

Agent prowadzący sprzedaż danej nieruchomości, z wyprzedzeniem około dwutygodniowym, przygotowuje konkretny plan działania. Drukuje materiały reklamowe, czasem przygotowuje i dystrybuuje ulotki czy plakaty reklamowe, umieszcza też odpowiednie informacje w internecie – tak by osoby, które będą czytać ogłoszenie, były dokładnie poinformowane o organizowanym domu otwartym.

Zaproszenia kierowane są do klientów z bazy kontaktów biura, osób poszukujących danego typu nieruchomości oraz agentów nieruchomości z innych biur.

Agent prowadzący wraz z koleżankami i kolegami ze swojego biura jest obecny w trakcie domu otwartego. Rozmawia z odwiedzającymi klientami i prezentuje im nieruchomość. Obecność kolegów z biura usprawnia organizację wydarzenia oraz zwiększa bezpieczeństwo takich wizyt.

 

pixel