HISTORIA RE/MAX

Historia RE/MAX

RE/MAX został założony w 1973 roku w Denver w Stanach Zjednoczonych. Twórcą jego sukcesu jest Dave Liniger, który wprowadził wysokie standardy pracy, zatrudniał tylko pełno etatowych, doświadczonych profesjonalistów. Jego celem było założenie sieci biur nieruchomości, w której kupujący i sprzedający zostaną obsłużeni profesjonalne, zgodnie z najwyższymi standardami.

Koncepcja Linigera wydawała się bardzo logiczna i oczywista. Zagrażała jednak dotychczasowej konkurencji z branży nieruchomości, która próbowała za wszelką cenę utrudnić rozwój firmy. Pod koniec pierwszego roku działalności istniało 8 biur RE/MAX zrzeszających 21 agentów.

W 1976 roku sieć posiadała 100 agentów, a w 1977 roku - z 480 agentami w systemie - RE/MAX zajął pierwszą pozycję pod względem udziału na rynku nieruchomości w swoim rodzimym mieście Denver. Jeszcze tego samego roku firma rozszerzyła swoją działalność na terytorium Kanady.

W 1978 roku RE/MAX założył swoje setne biuro, zrzeszając 1000 agentów, a oficjalnym symbolem korporacji został balon powietrzny. W 1980 roku w organizacji stowarzyszonych było już 3000 agentów.

W 1995 roku RE/MAX wszedł na rynki Południowej Afryki, Europy oraz Izraela. Powstała strona internetowa zawierająca bazę ofert nieruchomości i agentów z całej Ameryki Północnej.

Obecnie RE/MAX jest obecny prawie na całym świecie. Posiada własny, globalny serwis ofert nieruchomości www.global.remax.com

Od 2006 roku RE/MAX jest obecny w Polsce, gdzie działa ponad 300 agentów.

Poznaj historię i filozofię RE/MAX. Zachęcamy do odsłuchania załączonego audiobooka.


 
pixel